Geoblog.pl    gosiazlublina    Podróże    Nowa Zelandia, Australia i Azja pd-wsch    Przygotowania do splywu

Przygotowania do splywu

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Raurimu

I tak z widokiem na wulkany dojezdzamy do miejsca o nazwie Raurimu. Tu ma swoja siedzibe firma od ktorej jutro chcemy wypozyczyc kajaki (ruszamy na kilkudniowy splyw rzeka Whanganui). Jest to jeden z tych slynnych 9ciu Great Walks. Dla nas brzmi najbardziej egzotycznie wiec chcemy sprobowac. Nocujemy w bazie tej firmy (rozbicie namiotu plus prysznice plu ful wypas kuchnia 10zl/os co jak na NZ to bardzo tanio.
Koszty naszej imprezy:
1) Wypozyczenie kajaka i calego sprzetu 150$ od osoby (jakies 300zl/os). Wybieramy 3 dniowy odcinek, ktory mozemy ewentualnie zrobic za ta sama cene w 4 dni. W cenie jest tez kilka dodatkowych rzeczy. m.in. transport 45km na miejsce startu i jakies 60km spowrotem, "beczki" wodoszczelne na rzeczy, mapy.
2) Hut-Pass - oplata za wszystkie chatki i pola namiotowe na trasie (max 4 noclegi) 45$/os (okolo 90zl/os)
Popoludnie spedzamy pakujac sie, czytajac, przygotowujac do wyplyniecia.

27.02.2010
Wstajemy rano, pakujemy sie w beczki, plecaki z niepotrzebnymi rzeczami zostawiamy w bazie i ruszamy.

Zasoby: 295 wpisów295 79 komentarzy79 4489 zdjęć4489 0 plików multimedialnych0

10.01.2013 - 10.01.2013