Geoblog.pl    gosiazlublina    Podróże    Nowa Zelandia, Australia i Azja pd-wsch    W krainie bajkowych plaz i rajskich wysepek

W krainie bajkowych plaz i rajskich wysepek

Tajlandia, Krabi

Przed 22ga dojezdzam do Krabi. Kierowca rozwozi wszystkich gdzie chca a mnie jako ze nie moze sie ze mna dogadac (ni w zab angielskiego) to zawozi do jednej z tutejszych agencji turystycznych. Gosc w agencji chce mi zarezerwowac pokoj ale zaczyna od ceny 35zl za nocleg na co ja sie nie chce zgodzic no i jak troche pomarudzilam to ostatecznie zeszedl do 22zl za pokoj dwuosobowy z lazienka i tarasem. Wiem ze jak na tutaj to drogo bo mozna znalezc cos juz za 9zl (tylko bez tarasu, okna i lazienki) ale ze totalnie nie chce mi sie szukac czegos po noy to niech bedzie :) Pokoik jest calkiem fajny, troszke dalej od glownej ulicy, za oknem mam drzewa. Super :)

25.04.2010
Wstaje rano i robie rekonesans. Jest to taka mala czesc miasteczka gdzie dookola sa tylko hosteliki dla backpackerow, bary i restauracje dla backpackerow i agencje gdzie mozna zabukowac bilet lub wycieczke. No wiec znajduje tani bilet do Bangkoku (za okolo 1000km 35zl) i na kolejny dzien bukuje wycieczke na wyspy Phi Phi. A potem jade na odlegla o 16km piekna plaze Ao Nang. Jedzie sie wlasnie takim busem-ciezarowka siedzac na zadaszonej pace. Bilecik 4zl. Plaza jest bardzo ladna, ale woda jest za ciepla - totalnie nie mozna sie schlodzic, za to mozna sie niezle spiec na sloneczku. Dookola oferuja wszedzie Tajski masaz i tajskie jedzonko (tu w restauracjach z angielskim menu w angielskich czy raczej polskich cenach). Na koncu plazy sa malpy w duzej ilosci. Ogolnie sa super ale nie nalezy do nich podchodzic z szeleszczaca siatka pelna rzeczy. Pierwszy skok malpy konczy sie rozdarciem siatki, zlapaniem malpiszona za kark i odrzuceniem metr dalej. A potem juz sie nauczylam jak trzymac siatke i jak od razu zrzucac skaczace do siatki malpki (jak wskakuje na kolano i od kolana chce sie odbic wyzej to to jest moment kiedy nalezy malpke strzepnac) :D Malpki sa super - chlupia sie w wodzie, kolekcjonuja odpadki po turystach i skacza po drzewach spadajac do wody (czasem nie trafiaja) :). Przy malpkach spotykam sypmatyczna pare Rosjan i z nimi spedzam reszte popoludnia na plazy. A potem busikiem wracam do Krabi. No i wieczor na internecie - bylam tu w 3 kafejkach i w zadnej nie chce czytac mi zdjec z karty wiec na razie przerwa z wgrywaniem. A wieczorkiem ide do restauracyjki na kolejny ryz z warzywami (warzywa na szczescie sa zawsze inne :) ).

geminus
geminus - 2010-04-25 22:19
Czesc. Czytalem twoj wpis na stronie arekimonia. Floating Market w Daemon Saduak jest tak komercyjny ze az razi. Juz lepiej wybrac sie nad rzeke Kwai. Tam jest przynajmniej klimat i wspaniale wieczory nad rzeka. Ayuthaya jest super ciekawa ale potrzebny rower lub tuk-tuk. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

gosiazlublina
gosiazlublina - 2010-04-26 13:14
Dzieki za informacje :)
Znajomi to samo mi mowili, ale ponoc warto przyjechac tam wieczorem i przenocowac w miejscowym hotelu. I najwieksza frajda jest od wschodu slonca gdy jeszcze nie ma turystow z Bangkoku :)
A swiatynie tez planuje - rowerek brzmi swietnie :)
A teraz w Bankoku wszystko powinno byc znacznie tansze jako ze malo kto chce tam jechac :)

geralt1
geralt1 - 2010-04-26 18:09
Cześć Gosia:)
Ponieważ pod koniec maja wyruszam na 4 miesiące do Azji, w czerwcu będę w Tajlandii. Mam zatem kilka pytań:D

Które przejście graniczne z Malezją przekraczałaś??
Czy mając wizę z ambasady w Warszawie też trzeba mieć pokazany bilet powrotny??
Ile kosztuje całodniowa wycieczka na Ko Phi Phi z Krabi i co obejmuje ta wycieczka??
Jak działa autostop w Tajlandii:D?? Łatwo złapać, chcą pieniądze?? To samo pytanie odnośnie Malezji:D
Ile mniej więcej kosztuje godzina internetu w kafejkach??

Będę miał zapewne niedługo więcej pytań bo wyjazd mi się zbliża, więc będę wdzięczny za każdą możliwą informację:)

Pozdrawiam i powodzenia w dalszej podróży:D

Zasoby: 295 wpisów295 79 komentarzy79 4489 zdjęć4489 0 plików multimedialnych0

10.01.2013 - 10.01.2013